Радіатор опалення можна встановити в будь-яке місце завдяки спеціальним кріпленням - кронштейнам. В основному не завжди в коробці з радіатором опалення поставляються пристрої кріплення. За допомогою кронштейна радіатор легко монтувати на підлогу або на стіну. Сьогодні виділяють такі типи кронштейнів для опалювальних радіаторів
- штирьові;
- для гіпсокартону;
- підлогові.
Підібрати кріпильний елемент слід з розрахунку певних характеристик:
- кількості секцій батареї;
- конструкційних особливостей кріплення та радіатора;
- щільності стіни, на яку проводитиметься монтаж опалювальної техніки;
- ширині зазору між секціями радіатора;
Штирові кронштейни необхідні для монтажу на стіну алюмінієвого або біметалічного радіатора з кількома секціями. Щоб зробити установку даного елемента кріплення, доведеться висвердлювати отвір в стіні, в нього вбити дюбель з комплекту. У дюбель вкручуватиметься кронштейн.
Кронштейни під гіпсокартон прийнято використовувати в місцях, де радіатор висітиме на гіпсокартонній стіні, коли немає практичної можливості зробити установку штирьового кронштейна в цегляну стіну. Подібні кріплення радіаторів бувають односторонніми або двосторонніми.
Що стосується кронштейна, то він необхідний для установки радіатора опалення в тих місцях, де немає можливості повісити радіатор на стіну. Як правило, підлогове кріплення для радіаторів використовується в приміщеннях із суцільним склінням, де встановлені вікна до самої підлоги. Варто відзначити, що кріплення для підлоги для сталевих і секційних радіаторів відрізняються за своєю конструкцією. Якщо кріплення на підлогу для алюмінієвих та біметалевих радіаторів універсальне та підходить під різні виробники, то для сталевих радіаторів потрібно купувати кронштейн такого ж бренду.